בית ירוק

חברתנו מתמחה בתכנון ביצוע והטמעת מערכות ירוקות, המשלבות תרומה לאיכות הסביבה, עם חסכון כספי ללקוח.

החבילות הירוקות שמציעה חברתנו משלבות מספר תחומים, של חסכון בחשמל, חסכון במים, ושימוש בחומרים ירוקים.

ייצור חשמל אלטרנטיבי

החשמל אותו אנו צורכים ממערכת החלוקה הארצית, מיוצר בתחנות כח, המייצרות זיהום אוויר המתבטא בגזי חממה הפוגעים בשכבת האוזון, מכלות את מלאי הנפט הטבעי, ובנייתן באה על חשבון שטחים פתוחים, אשר הולכים ומצטמצמים בנוף ארצנו. 

ככל שנשכיל למצוא מקורות אנרגיה חילופיים, ונפחית את צריכת החשמל של מכשירי החשמל בהם אנו משתמשים, במיוחד של מכשירי החשמל זוללי האנרגיה הגורמים ל"פיקים" – צריכת שיא בשעות העומס, נפחית את הצורך בבניית תחנות כח חדשות להזנת פיקים אלו. בשנים האחרונות, התפתחה טכנולוגיה המנצלת את האור של השמש לייצור חשמל. טכנולוגיה זו קרויה פוטו-וולטאית (פוטו= אור, וולטאית=מתח חשמלי) 

ובאנגלית  PV - Photo Voltaic.

הטכנולוגיה הפוטו-וולטאית יוצרת חשמל נקי ובטוח, תוך ניצול קרקע זמינה או גגות חשופים.

האור הפוגע בפנלים הסולאריים יוצר חשמל. החשמל זורם אל הממיר, וממנו דרך מונה ייצור אל רשת חברת החשמל. חברת החשמל מתחייבת לרכוש את כל החשמל המיוצר במערכת, במחיר מסובסד לתקופה של 20 שנה. 

בנק הפועלים מעמיד כיום הלוואות מיוחדות למימון מערכות אלו.

כל מערכת פוטו וולטאית מחייבת תכנון ע"י מהנדס חשמל. שינדלר אלקטריק מתמחה בתכנון והתאמת מערכות אלה ללקוח.

חסכון בחשמל

חסכון בחשמל לצרכי חימום וקירור

צרכני החשמל הכבדים בבניה הפרטית הינם מזגני האוויר, ואמצעי החימום בבית. בשנים האחרונות הולכות ומתפתחות טכנולוגיות מתקדמות המשלבות שימוש באינוונטרים ובמשאבות חום, אשר מביאות לחיסכון משמעותי של עד 50% בצריכת החשמל לעומת מערכות מיושנות.

אינוורטר (dc inverter air conditioner) הוא מזגן אוויר שביחידת המדחס שלו מנוע הפועל בזרם ישר במהירות משתנה. טכנולוגיית שהתפתחה במשך השנים עד לרמתה הנוכחית, בה למעשה מונע אלמנט הדחיסה על ידי מנוע DC אשר מהירות הסיבוב שלו נשלטת ומבוקרת על ידי תדר העבודה והמתח המסופקים לו.                                                                          משאבת חום היא התקן המוציא חום ממאגר חום אחד ומעביר אותו למשנהו, ממאגר "קר" למאגר "חם" כמו במקרה של מזגן בפעולת קירור. או ממאגר "חם" למאגר "קר", כמו במקרה של מזגן בפעולת חימום.

חברתנו מתמחה בתכנון ובביצוע מערכות מיזוג אוויר וחימום תת רצפתי המתקדמות ביותר בבחינת היעילות האנרגטית שלהן. 

חסכון בחשמל לצרכי תאורה

התאורה החשמלית עשתה כברת דרך מאז פיתוח נורת הליבון ע"י תומאס אדיסון, ועד לגופי התאורה מבוססי נורות הלד בני ימנו, החוסכות עד 90 אחוזים בצריכת החשמל. עם זאת השימוש בנורות הלד צריך להיות מושכל ונכון, עקב תדירויות האור שמייצרת נורת הלד, ואשר עשוי לגרום לתחושה לא נוחה בעין.

חברתנו מתמחה בתכנון ובביצוע התאורה בבית תוך כדי שימוש מושכל בטכנולוגיית הלדים, ובטכנולוגיות תאורה חסכוניות באנרגיה אחרות.

חסכון בחשמל תוך שימוש במערכות שליטה ובקרה

חברתנו מתמחה בתכנון ויישום מערכות בית חכם, המשלבות חיסכון באנרגיה, באמצעות גלאי נפח, היודעים לזהות מתי החדר ריק ובהתאם לכבות את התאורה, ולהפחית את עוצמת החימום/קירור.

חסכון בחשמל עקב שימוש בחומרי בידוד תרמיים

מזגני האוויר בהם אנו משתמשים, משתמשים באנרגיה חשמלית על מנת לשנות את טמפרטורת החדר מטמפרטורת הסביבה, השוררת בחדר לטמפרטורה הרצויה. שימוש במבודדים תרמיים מתקדמים עשוי להקטין את טמפרטורת החדר בימי הקיץ החמים, או לחילופין להגדילה בימי החורף הקרים, בעשרות מעלות, ובכך להקטין את האנרגיה החשמלית הנדרשת לצורך השינויים בטמפרטורה.

חברתנו מתמחה בתכנון ובביצוע מערכות בידוד תרמי ואקוסטי באמצעות חומרים המביאים לידי ביטוי את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. 

חסכון בחשמל לצרכי חימום מים

חברתנו מתמחה בתכנון ובביצוע מערכות מתקדמות לחימום מים. 

חימום מים באמצעים סולריים

חימום המים המסורתי בישראל נעשה באמצעות קולטי שמש, המיועדים לחימום דוד מים יחיד, המשמש לשימוש ברחצה, ובכיורים. שינדלר אלקטריק מתמחה בתכנון ובביצוע פאנלים סולריים ייחודיים המשמשים לחימום מאגר מים גדול יותר, לצרכי רחצה, שימוש בכיורים, כביסה, חימום תת רצפתי, ואף לחימום המים בבריכת השחייה.

חימום מים מתקדם לצרכי רחצה

כאשר נגמרים המים החמים בדוד המים החמים, אנו מחממים את המים בדוד המים, באמצעות גוף חימום המותקן בדוד המים. בדרך כלל אנו מחממים את המים באמצעות שעוני שבת (במקרה הטוב), וכך מחממים כמות מים גדולה בהרבה מהכמות לה אנו נזקקים. שיטה זאת גורמת להיווצרות אבנית סביב גוף החימום המותקן בדוד, המפחיתה באופן משמעותי את איכות המים בה אנו משתמשים, וגורמת לנזקים לדוד המים, ולאי נוחות בתקלות הנגרמות עקב קצר שיוצר גוף החימום. בנוסף גורמת שיטת החימום באמצעות גוף חימום בתוך דוד המים, ל"מכות קור" כאשר נעשה שימוש במים חמים במקום אחר בבית, עקב חוסר יכולת של המערכת לווסת את פיזור המים החמים.

חברתנו מתמחה בתכנון וביצוע מערכות חימום אלקטרוניות, אשר מונעות את הצורך להשתמש בגוף חימום בדוד המים, ואשר אין בהן היווצרות של אבנית.

חברתנו נבחרה כספק יחיד של חברת כרומגן, להתקנות החשמליות של מערכת הדוד הדיגיטלי שלה. מערכת אשר יודעת לזהות את כמות המים החמים הנמצאת בדוד המים. הלקוח מזמין את מספר המקלחות הנדרשות על ידו, עד 2 פעמים ביום, תוך כדי קביעת כמות המים הנדרשת בכל מקלחת (מקלחת קצרה, מקלחת ארוכה או מילוי אמבטיה). בצורה כזאת המערכת יודעת את כמות המים החמים שהדוד נדרש לספק, את מועד המקלחת, ואת משך הזמן שנדרש לחמם את כמות המים הנדרשת, ואז הוא בודק את כמות המים החמים שבדוד, ואם במועד הנדרש אין מספיק מים בדוד הוא מדליק את גוף החימום, בדיוק לחימום כמות המים הנדרשת.

מחזור מים אפורים

חברתנו מתמחה בתכנון וביצוע מערכות למחזור מים אפורים. אגירת מי המקלחות וכיורי הרחצה, במתקן אשר מסנן את המים ומזרים אותם חזרה למערכת, לשימוש להדחת האסלות בבית, שימוש למכונת הכביסה, ושימוש לצרכי השקיה. חשוב לציין כי משרד הבריאות אינו ממליץ על שימוש במערכות למחזור מים אפורים, במתקנים ביתיים, עקב החשש, שאדם עלול לשתות בטעות את מי ההשקיה הממוחזרים, אך תכנון נכון עשוי למנוע סכנה זאת.

צמצום שטחי ההשקיה.

בתכנון הגינה בביתנו מומלץ לקחת בחשבון את צרכי ההשקיה של הגינה. צרכן המים הגדול ביותר בגינה הינו הדשא. לפיכך מומלץ לצמצם את שטחי המדשאה. פתרון אותו מציעה חברתנו הינו שימוש בדשא סינטטי.

שימוש בחומרים ממוחזרים.

חברתנו מקפידה לתכנן מערכות (בעיקר בתחום הבידוד התרמי), המביאות לידי שימוש בחומרים ממוחזרים. 

 

No tweets found.

דב וחנוך שינדלר עבודות חשמל בע"מ טלפון : 03-5373732 סלולרי : 050-8689068
הפלך 4 ת"א-יפו 68167
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.                                                                                                                                               footerlogo